Algus Otsing Kaart
Jaam Veski post (Lutheri post)
Asukoht 3 km, vasakul
Veski posti jaam 20.sajandi alguses. Vasakpoolne haru suundus kalmistute vahelt ja läbi Kadrioru Tallinn-Sadam jaama, parempoolne haru Osse&Co Tselluloosi ja Puupapivabrikuni, mis hiljem pikendati Dvigateli postini (Lasna e. Ülemiste jaam). Esiplaanil väga omapärane semafor. Jaam on oma nime saanud ilmselt kunagise vesiveski järgi mis asus seal lähedal Härjapea jõel.
Veski post
Foto Parikas
Veski post
M.Helme erakogu
Saksa armee sõdurid Veski posti jaamas.
M.Helme erakogu
Veski post 1970.a. juulis.
Veski Post 1970
Foto I.Adamson
Raudtee kahe kalmistu vahel 1970.a. juulis.
Veski Post 1970
Foto I.Adamson
Kadrioru poolt tulev kaubarong kahe kalmistu vahel 70.aastatel. Rongi vedav vedur Tu2-093 asub täna Leedus Panevezise depoos ja on töökorras.
Veski Post
EMR arhiiv
Vaade Filtri teele Kadrioru suunas 1970.a. juulis.
Filtri tee 1970
Foto I.Adamson
Veski post. Aprill 2001.
Veski Post
Foto H.Muda
Kitsarööpmelise viadukt üle laiarööpmelise raudtee Veski post ja Tallinn-Väike jaamade vahel, vaadatuna Balti jaama suunas. Kiri vagunitel: "I-oe Obshestvo P.P" ehk "Pervoje Obshestvo Podjeznõh Putei". Foto on unikaalne, kuna viaduktil seisvat Kolomna tehases 1896.a. valminud vedurit R-204 ei eksisteeri Eesti vedurite nimekirjades pärast 1926.a. vedurinumbrite muutmist. Seega oli ta ilmselt vahetusvedur kas Lätist või Ukrainast ning kui toimus "R"-seeria ümbernimetamine "E"-seeriaks, teda Eestis enam ei olnud. Vastasel juhul oleks ta saanud ilmselt numbri E-71, kuna tema sõsarvedur R-203 sai numbriks E-70. Numbrit E-71 hakkas kandma hoopis vedur R-208. (Leo Narbekovi tähelepanekud)
Viadukt 1910.a.
L.Narbekov erakogu
Sama viadukti jäänused tänapäeval. Viadukti metallferm eemaldati 1973.a. võimaldamaks laiarööpmelise raudtee elektrifitseerimist Tallinnast Kehrani. Veski posti poolne sillasammas lammutati veidi hiljem kui laiendati laiarööpmelist raudteed. Viadukti muldkeha on säilinud ainult Veski posti poolsel küljel. Aprill 2001.
Viadukt
Foto H.Muda
 
Tallinn-Sadam Veski post Tallinn-Väike Liiva Männiku Saku Kiisa Kohila Lohu
Hagudi Rapla Keava Lelle Käru Kolu Türi Kärevere Ollepa
Võhma Olustvere Sürgavere Viljandi Sinialliku Loodi Õisu Kaarli Halliste
Abja Laatre Mõisaküla
Viimati muudetud : 2003-01-04 22:06:16