Algus Otsing Kaart
Jaam Liiva (Liva)
Asukoht 7,1 km, paremal
Liiva jaam 1933.aastal. Rongi veab Eestis toodetud auruvedur Sk-156.
Liiva 1933.a.
M.Helme erakogu
Liiva jaam "kitsa" ajal. Näha on paremalt poolt veetorni Vääna poole suunduv raudteeharu. Laadimisplatsil olevatesse vagunitesse on laaditud Silikaadi tehase tellised.
Liiva veetorn
EMR arhiiv
Männiku tee ülesõit 1930.aastatel. Otse suunduv tee on Vabaduse puiestee, vasakule läheb Männiku tee. Torniga tuletõrje maja eksisteerib tänapäevani.
Liiva ülesõit
EMR arhiiv
Liiva jaam 1940.aastatel.
Liiva
Liiva jaam 1969.aastal.
Liiva 1969.a.
Foto I.Adamson
Liiva 1969.a.
Foto I.Adamson
Liiva 1969.a.
Foto I.Adamson
Liiva jaamahoone ja veetorn. Jaamahoone on tüüpiline kindluseraudtee ehitis, jaam asus teede kolmnurga keskel - Tallinna poolt Vääna suunas sõitvad rongid kasutasid jaamahoone ja veetorni vahelt läbiminevat haru. Aprill 2001.
Liiva jaam
Foto H.Muda
Pildil on näha teadaolevalt ainus säilinud lõik kunagisest Vääna kitsarööpmelisest raudteest. Rööpad jäävad osaliselt Liiva jaama perrooni asfaltkatte alla. Numbritega on tähistatud jaama teede kunagised asukohad, säilinud on palju puitliipreid. Samal platsil toimus ka Silikaadi tellisetehase toodangu laadimine vagunitele. Aprill 2001.
Liiva
Foto H.Muda
Üks säilinud kitsarööpmeline lõik on veel Liiva jaama lähedal Kalmistu teel. See endine kindlusraudtee haru suundus algul Luige lähedal asuvate kaitsepositsioonide juurde, hiljem kasutati selle haru Liiva poolset otsa puidu laadimispunkti teenindamiseks. Pildil näha olevat laiarööpmelist kasutati kunagi sama puidu laadimispunkti teenindamiseks. Aprill 2001.
Kalmistu tee
Foto H.Muda
Liiva ja Männiku jaamade vahel asus algusaastatel Valdeku peatus.  
 
Tallinn-Sadam Veski post Tallinn-Väike Liiva Männiku Saku Kiisa Kohila Lohu
Hagudi Rapla Keava Lelle Käru Kolu Türi Kärevere Ollepa
Võhma Olustvere Sürgavere Viljandi Sinialliku Loodi Õisu Kaarli Halliste
Abja Laatre Mõisaküla
Viimati muudetud : 2003-01-04 22:05:28